Islamic Studies & Arabic Literature Veritabanı

21 Mayıs 2020 Perşembe

Size Islamic Studies & Arabic Literature Veritabanı deneme erişiminizin aktive edildiğini bildirmek isteriz. Erişim için gerekli bilgiler aşağıda verilmiştir;
 
Deneme Erişimi Bitiş Tarihi: 31.07.2020
Erişim Adresi: https://search.emarefa.net
Online Türkçe Tanıtım ve Kullanım Sunumu:  https://prezi.com/4ckg1zivg8ig/e-marefa-islamic-studies-and-arabic-literature-tantm-ve-genel-kullanm-sunumu/
NOT: Deneme erişimini kontrol etmeniz ve herhangi bir sorunla karşılaştığınızda ilgili ekran görüntüsü ve güncel IP’leriniz ile birlikte bizlerle iletişime geçmeniz gerekmektedir.
E-Marefa Nedir?

E-Marefa Arap dünyasının en prestijli akademik yayıncıları tarafından hakemli dergilerde yayınlanan tam metin makalelere, istatistiklere, tezlere erişim imkanı sunmaktadır. Marefa, Ürdün’de “World Company for Digital Content” tarafından yönetilen bir Arap elektronik veritabanıdır. Bu şirket Arap dijital içeriği ve bilgi sağlamada uzmanlaşmıştır.
İçeriğinde genel olarak 19 Arap ülkesindeki 300 kuruluştan yaklaşık 1750 akademik ve istatistiki tam metin dergi, 250.000 tam metin makale bulunmaktadır.
 
Islamic Studies &Arabic Language Veritabanı Nedir?
Bu veritabanı, İslam araştırmaları ve Arap edebiyatında uzmanlaşmış yüzlerce e-kitap ve bildiri, dergiler, tezler ve Arapça, İngilizce, Fransızca uluslararası tezlerin Arapça değerlendirmelerini sunar.